SuperPaskola.lt

paskolos

Kada ir kas turėtų žinoti apie Jūsų paskolą?

Finansinė situacija yra vienas iš aspektų, kuriuos dažniausiai žmonės stengiasi pasilikti sau ir kitiems apie tai nepasakoti. Labai dažnai bendradarbiai nežino vienas kito uždarbio, giminaičiai nežino apie santaupas. Apie skolas stengiamasi visai nekalbėti, nes tai tarsi prisipažinimas, kad nepavyksta suvaldyti savo biudžeto. Atsiradus finansinėms problemoms kiekvienas sukasi kaip išmano. Pavyzdžiui, kartais paskolos padeda tam kartui užlopyti skyles biudžete ir tai atrodo patraukliu variantu, nes nereikia niekam apie tai pasakoti. Kreipiesi į paskolų bendrovę ir pasinaudoji jos paslaugomis: jokių pasiteisinimų ir pasiaiškinimų. Vis dėl to, yra situacijų, kuomet tokio sprendimo nereiktų laikyti paslaptyje.

Pasitarkite su šeima

Pirmiausia apie sprendimą imti paskolą turi žinoti sutuoktinis. Tikrai verta pasakyti šeimos nariams, kurie maitinasi ši to paties katilo, kokius finansinius įsipareigojimus prisiimate. Juk paskolos grąžinimas yra nauja būtinųjų išlaidų eilutė šeimos biudžete ir apie tai turi žinoti šeimos nariai. Dėl vaikų reikėtų pagalvoti, atsižvelgti į jų amžių ir kiek jie iš viso įtraukti į tokius reikalus, kaip šeimos pinigai. Jeigu tai nesupratingi paaugliai, reikalaujantys nupirkti vis daugiau ir daugiau brangių daiktų, gal reikėtų su jais pasikalbėti apie būtinybę taupyti, kad galėtumėte lengviau ir greičiau grąžinti paskolas. Su mažamečiais reikia būti atsargesniems. Kam juos apkrauti informacija, kurios jie nelabai supranta? Be to, maži vaikai gali išpasakoti kitiems viską, ką žino, pasakyti, kad tėvai turi skolų, o tai tikrai nėra reikalinga. Beje, jei su suaugusiais šeimos nariais pasitarsite dar prieš skolinantis, gal net nereiks to daryti, nes priimsite sprendimą pataupyti, atsisakyti kažkokių išlaidų ir apsieiti be paskolos.

Artimi draugai gali padėti

Ne, nekalbame apie skolinimąsi iš draugų. Tačiau verta pasipasakoti apie savo finansinę situaciją su žmonėmis, kuriais pasitikite. Geriems draugams galima papasakoti siekiant supratimo, norint tiesiog išsikalbėti. Ypač jeigu jaučiate kokį nors nerimą, įtampą prisiimdami finansinius įsipareigojimus. Gal ir draugai paskolų turi arba turėjo, tuomet bendros patirtys, patarimai, kaip išgyventi vieną ar kitą etapą, bus gera pokalbių tema. Taip pat bus daug paprasčiau laikytis taupymo principų, nereiks išsisukinėti, jei draugai pakvies praleisti laiką taip, kaip negalite sau leisti. Artimi draugai tikrai palaikys ir padės išgyventi tam tikras situacijas.

Nesiskelbkite bet kam

O šiaip apie Jūsų finansinius įsipareigojimus, pajamas, išlaidas, problemas pakanka žinoti tik patiems artimiausiems žmonėms. Na, galbūt dar finansų konsultantui, jei į tokį kreipiatės. Visiems kitiems tikrai neverta girtis nei santaupomis, nei brangiais pirkiniais. Kuo labiau pasklinda informacija – tuo sunkiau ją kontroliuoti. Ir niekas iš mūsų nenori, kad mūsų pinigus skaičiuotų kaimynai, tolimi giminaičiai ar netgi žmonės, kurių net nepažįstame.