SuperPaskola.lt

paskolos internetu

Paskolų internetu populiarumo priežastys

Viena populiariausių finansinių paslaugų rinkoje yra paskolos internetu. Kas lemia, kad ši paslauga greitai išpopuliarėjo ir vis dar yra mėgstama vartotojų? Galbūt tai reklamos pasekmė? Kaip būtų, jei neturėtume tokių gerų reklamos galimybių? O kiek populiarios paskolos būtų tuomet, jeigu žmonės tiesiog gyventų labai gerai? Šiais klausimais yra įvairių nuomonių tiek vartotojų, tiek specialistų tarpe.

Pagrindinis kriterijus, įtakojantis verslo paslaugos ar prekės populiarumą yra paklausos poreikių atitikimas. Kodėl būtent paskolos internetu tapo tokiu patraukliu pasirinkimu žmonėms, o ne bankai ar kitokie skolinimosi būdai? Dėl to, kad tai paprasta, greita. Paskolas teikiančios bendrovės sparčiai prisitaiko prie vartotojų poreikių ir įpročių. Skolinimo procesą stengiamasi supaprastinti, palengvinti ir pagreitinti. Jei žmogus gali pasiskolinti sėdėdamas prie savo kompiuterio, tai kam jam eiti dar į kokį banką ar kitą įstaigą. Be to, greitųjų paskolų pasiūlymai yra labai įvairūs, todėl jie gali tikti plačiam vartotojų ratui. Ir tam, kuris nori pasiskolinti 50 eurų, ir tam, kuriam reikia pusantro tūkstančio, paskolos internetu yra tinkamos. Grąžinimo laikotarpiai irgi įvairūs. Tai ypatingai patogu klientams, nes jie gali rasti optimaliai jų situacijai tinkančius paskolų variantus.

Manoma, kad nedidelės paskolos išpopuliarėjo ir dėl sudėtingos ekonominės situacijos šalyje. Galima pastebėti, kad paskolos internetu itin išpopuliarėjo tuo laiku, kada mūsų šalyje buvo sunkesnė situacija. 2008 – ųjų metų krizė smogė visiems ūkio sektoriams ir žmonėms neliko pinigų. Nestabili situacija ir skurdas yra tos sąlygos, kurios priverčia žmones griebtis šiaudo ir iš pradžių tai gali būti paskola, jeigu ji padeda atsitiesti. Krizės akivaizdoje daugeliui žmonių staigiai sumažėjo atlyginimai, kai kurie neteko darbo, o bankrutavę darbdaviai juos paliko be pajamų. Taigi, žmonės buvo priversti skolintis pinigus.

Aišku, pačioje pradžioje, kai atsirado greitųjų paskolų bendrovių paslaugos, buvo įvairių situacijų. skolinimo istorijoje yra ir tamsiųjų pusių. Dabar jau yra taikoma daug taisyklių ir reglamentų, kuriais siekiama suvaldyti paskolų paslaugą ir įvesti saugiklius nuo neatsakingo skolinimo(si). Dabar bedarbiams paskolos nesuteikiamos, negalima skolintis kito asmens vardu, tikrinama asmens kreditingumo istorija, jo pajamų dydis.

Kol tai nebuvo reglamentuota, paskolų bendrovės siekė pritraukti kuo daugiau klientų ir skolino labai laisvomis sąlygomis. Bet tai nebuvo labai gerai žmonėms, nes prisiskolino ir tie, kam paskolos internetu vėliau tapo sunkia našta, jie nesugebėjo jų grąžinti. Nuo to nukentėjo ir kreditoriai. Susiformavo neigiama nuomonė apie jų paslaugas. Tačiau vėliau, klientams įgijus patirties ir įvedus atsakingo skolinimo politiką, situacija keitėsi ir paskolos internetu nepraranda populiarumo.