SuperPaskola.lt

paskolos

Paskolos kaip finansų sprendimas

Laisvoje rinkoje, kai tik yra paklausa, iškart atsiranda pasiūla. Todėl kartais, kai atrodo kad kažkurioje srityje verslas jau visas nišas užpildė, vėl atsiranda nauja paslauga. Skolinimas ir skolų padengimas jau nuo seno yra viena pagrindinių bankinių veiklų. Jomis nuo seniausiųjų amžių užsiima ne tik tam skirtos institucijos, bet ir fiziniai asmenys. Paskolos šiais laikais jau nieko nestebina. Daug žmonių, kurie skolinasi, daug įmonių, kurios skolina. Rinka jau užpildyta? Pasirodo, ir čia yra vietos naujienoms.

Pastaraisiais metais vis populiarėjant įvairiems su bankais nesusijusiems paskolų finansavimo metodams, išsiskiria ir sutelktinio finansavimo platformos, kurios pamažu ima kurti konkurenciją paskolų bendrovėms. Šios platformos veikia minios finansavimo principu. Tai reiškia, kad žmogus, kuriam reikalinga paskola, užsiregistruoja specialioje platformoje. Atsakius į įvairius klausimus yra patikrinamas vartotojo kreditingumas. Informacija apie prašomą paskolą ir skolininko reitingus yra pateikiama skolintojams. Skirtumas nuo įmonių-kreditorių tai, kad šiuo atveju skolintojai – fiziniai asmenys, kurie savo asmenines lėšas įvairiomis sumomis platformos pagalba skolina to prašantiems žmonėms. Taip skolininkams sumažėja rizika, kad paskolos bus neatiduotos, mat jos būna paskirstomos bet keliasdešimt ar kelis šimtus finansuotojų (priklausomai nuo paskolos sumos). Taigi, paslauga lyg ir ne nauja, nes žmogus skolina pinigus kitam žmogui, tačiau principas paremtas šiuolaikinėmis technologijomis.

Žvelgiant iš paskolos gavėjo pusės, tai panašu į skolinimąsi iš įmonės.  Pirmiausia, niekas negarantuoja, kad paskola bus išduota. Sutelktinio finansavimo platformos veikia taip, kad patys jų vartotojai pasirenka, ar nori, kad jų pinigais būtų dengiamos tam tikros paskolos. Tačiau paskolos gavimo laikotarpis lieka neapibrėžtas. Prireikus papildomų lėšų čia ir dabar, to greičiausiai nebus, mat sutelktinis finansavimas yra daugiau laiko užimantis metodas. Greitųjų paskolų bendrovės atsakymą dėl paskolos duoda per pusvalandį. O čia taip nebus.

Pastaruoju metu išpopuliarėjo paskolų refinansavimas. Kuomet vienas kreditorius padengia visas asmens paskolas ir žmogus lieka skolingas tik jam. Tačiau paskolų platformose tai kaip atbaido finansuotojus ir jie nenori prisiimti galimų įsipareigojimų. Dėl šios priežasties, prireikus refinansuoti esamą skolą, paskolos turėtų būti imamos arba iš specialių kreditų institucijų, arba iš bankų.

Taigi, finansinėms problemoms spręsti atsiranda vis naujų galimybių. Tačiau, reikia nepamiršti, kad nėra didelio skirtumo, kur skolinatės, bet paskolos yra tik laikinas sprendimas. Svarbu planuoti savo finansus bei stengtis gyventi taip, kad nebūti nuolat įsiskolinus. Vieną kitą kartą pasiskolinti gali būti naudinga, tačiau nuolat dirbti tam, kad grąžinti skolas – tikrai nėra geriausias sprendimas.